Kdo musí likvidovat datové nosiče


Pracujete ve velké firmě? A znáte to věčné papírování a archivování. Ať chcete nebo ne, neustále se musí archivovat velké množství dokumentů. Ve velkých firmách se musí na určitou dobu ukládat tisíce a tisíce dokumentů. Archivaci má na starosti několik zaměstnanců a archiv obvykle zabírá obrovský prostor ve vašem podniku. Existuje nějaká možnost, aby byla archivace efektivnější, rychlejší a méně nákladná?
Jednou z možností je přenechání archivace na externí firmě. Například společnost REISSWOLF se zabývá archivací, digitalizací, likvidací a skartací dat. Všechna vaše archivovaná data mohou spravovat ve svojí společnosti. Vy k nim máte neustále přístup, ale uvolní se vám tak potřebný prostor ve vaší firmě, ušetříte náklady na archivaci a ušetříte čas svým zaměstnancům, kteří mají archivaci na starosti.
Další možností, jak zefektivnit archivaci dat i práci ve vaší společnosti, je digitalizace dokumentů. Jedná se o převedení dat a dokumentů do digitální podoby. Obvykle se papírové dokumenty převedou do digitální formy pomocí skenerů. Díky digitalizaci máte k dokumentům okamžitý přístup. Zrychlí se práce i vyhledávání dokumentů, sdílení dokumentů v rámci firmy je mnohem jednodušší a rychlejší. Digitalizací ušetříte také spoustu místa, protože už nebudete muset mít spousty papírových dokumentů. Zřízením digitálního archivu je zaručeno bezpečné uložení vašich dat.
Pokud máte zájem zefektivnit vaši práci, ušetřit čas a náklady, neváhejte a kontaktujte společnost REISSWOLF.
Likvidace nosičů dat je dnes už běžná záležitost, protože jí potřebuje čím dál tím víc lidí. Je tomu tak, protože se čím dál tím víc pracuje s daty v elektronické podobě na úkor těch papírových. V dnešní době je to samozřejmě velice pochopitelné, protože se skoro všechno převádí do elektronické a podoby, a skoro se vším se pracuje už v počítači. Má to svoje výhody i nevýhody, ale jedna z výhod, která se může týkat právě vás je ta, že elektronická data přece jenom nezabírají tolik místa, jako ta data v papírové podobě. Dnešní datové nosiče totiž dokážou pojmout obrovské množství dat. Stále to ale někdy nemusí stačit. Proto se někdy, i v případě, že využíváme data v elektronické podobě, musíme obrátit na firmu, která zprostředkovává archivaci, protože nám dojde místo i na datových nosičích.

 


Jedním z důvodů, proč se musí datový nosič zlikvidovat je to, že když se nám datový nosič rozbije, a už prostě víme, že nikdy nepůjde opravit, tak nemáme jinou možnost, než ho prostě zlikvidovat. On může být totiž sice nepoužitelný, ale data na něm stále jsou. Vyhozením do kontejneru by bylo tedy velice riskantní, protože by někdo z něj ty data ještě mohl získat.


Tím pádem je jasné, že likvidovat datové nosiče může někdy opravdu každý, protože rozbít se může datový nosič komukoliv z nás, ať už by to byl datový nosič u někoho doma anebo datový nosič, který by sloužil nějaké obrovské společnosti.


Někdy se také stane, že potřebujeme zlikvidovat i funkční datový nosič. To se nám může hodit třeba v případě, že bychom měli nějaký starší pevný disk, na kterém by byla nějaká už nepotřebná data anebo data, která už byla zkopírována někam jinam, a zároveň bychom věděli, že ten samotný datový nosič už nebudeme nikdy potřebovat, protože už má třeba proti ostatním datovým nosičům malou paměť.

 

Více informací na téma skartace a likvidace dat.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF, Developed by 5Q.